Więcej
  Komentarze
  1. Psia Wólka, 400 pkt: średnia prędkość w centrum - 100 pkt (ponad 90 km/h, po prostu nikt nie zwalnia przejeżdżając przez wioskę), parkowanie - 100 pkt (jest za darmo, miejsca pełno), kolizje - 100 pkt (dwa lata temu była jedna, jak pijany sąsiad spadł z roweru), cena paliwa - 100 pkt (nie ma stacji benzynowej, ale sąsiad sprzedaje czerwonego diesla po 3 zł/l).
  już oceniałe(a)ś
  61
  1
  I to dlatego niedługo po Gdańsku będzie się przyjemnie spacerować i żyć w centrum całą dobę, a w Kielcach centrum będzie całkowicie opanowane przez parkingi i pozostawione wszędzie samochody. Samochody nie powinny być priorytetem w planowaniu centrów miast. Ruch samochodowy powinien być z nich wyprowadzany. Do centrum do pracy jeździ się komunikacją publiczną, nie samochodem. Przykładowo dla wielu biurowców w centrum Londynu projektuje się po nie więcej niż 20 miejsc parkingowych, dla VIPów i bardzo ważnych gości oraz dostawców dla pobliskich lokali gastronomicznych i sklepików.
  @true_lysander Masz rację, zbiorkom winien być priorytetem. W Warszawie na ten przykład postawiono, pewnie nie bez zgody urzędników, całkiem ładną "dzielnicę biurową" przy ulicy Domaniewskiej, z dala od metra i tramwaju. Właśnie w celu realizacji polityki "miasta bez aut".
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @sokolasty Nie można edytować, więc nowy post. W takim Monachium duże skupiska biurowców można zaobserwować w okolicach stacji metra czy s-bahna. Ale to nie to może chodzić.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @true_lysander Słusznie prawisz, miejsca parkingowe w centum po 50zl/h. Nie będzie mi tu plebs korkował dojazdu do centum. Samochodem do miasta to przywilej VIPów i gostków z zasobną sakiewką których na ten przywilej będzie stać, dziadygi do tramwajów by nie korkowały VIPom ulicy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  Ten ranking to jest mocny żart. "Miasto przyjazne kierowcom" :D Miasto ma być przyjazne dla mieszkańców. Zobaczcie jak bardzo przyjazne dla kierowców są miasta uznane za najlepsze do życia. Otóż są niezbyt przyjazne....
  już oceniałe(a)ś
  36
  11
  Spróbujcie wytłumaczyć nuworyszom, że mają porzucić swoje SUVy i przesiąść się do komunikacji miejskiej, którą przemieszcza się"pospólstwo". Nadal jesteśmy niedowartościowani jak w Rosji i w krajach byłego ZSRR. Jest jedna firma w Warszawie do której ciężko podjechać samochodem ale podjeżdża kolejka. Dosłownie prawie pod samą bramę. Kiedy spytałem marudzącego na korki pracownika tej firmy dlaczego nie korzysta z kolejki to zrobił okrągłe oczy i ze zdziwieniem spytała "...to my tu mamy kolejkę? 10 lat tu pracuję i pierwsze słyszę!". Tak samo jest w Gdańsku. Każdy musi jechać samochodem. 5 km/h ale musi. Drogo, długo, stresująco i śmierdzącą ale jadę swoim bo mnie stać i jestem gość. Np. mieszkańcy Żukowa i okolic oraz Osowej. Najlepsze, że jak samorząd próbuje wybudować tym dokładnie kierowcom dodatkową drogę (obwodnica metropolitalna) to zaczynają się problemy bo ci właśnie kierowcy i mieszkańcy Żukowa czy Osowej protestują... Nie żal mi Gdańska bo ludzie po prostu chcą tak żyć. Ich sprawa. Dla mnie to Bangladesz.
  już oceniałe(a)ś
  25
  5
  Dziwne że Gorzów nie wygrał rankingu. Tu centrum już prawie umarło wiec przejeżdżając nie ma po co się zatrzymywać. Centrum Gorzowa to obecnie tranzyt do galerii handlowych. Mam nadzieje ze nowy prezio coś zmieni.
  już oceniałe(a)ś
  19
  1
  Wlasciwie nie wiadomo czy wyzsze miejsce w rankingu jest pozytywne czy negatywne. Tendencja zarowno w Europie jak i Polsce wskazuje na dozenie mieszkancow do uspokojenia a nawet usuniecia ruchu samochodowego z centrum miasta, stwarzajac tam przestrzen do zycia. Niewatpliwa zaleta jest tez redukukcja zjawiska suburbanizacji.
  już oceniałe(a)ś
  16
  7
  Najwięcej stłuczek powodują głupawi kierujący, włączają kierunkowskaz uważając, że uprawnia to ich do zmiany np. pasa ruchu albo w warunkach porannej mgiełki i wilgotności uprawiaja rajdy wciskając się między samochody utrzymującymi bezpieczną odległość, jest to tzw. "osiołkowatość drogowa"
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  Ale jaja :). 1 zdjęcie przedstawia trasę zamkową w Szczecinie, który nie jest uwzględniony w rankingu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1