Więcej
  Komentarze
  sram na wasze slajdy, nie ogladam. juz przestalo mnie to interesowac
  @Tomasz Geres zainstaluj sobie "eliminator slajdów" i po problemie :-)
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @Tomasz Geres wulgarny gbur z pana, to jest gazeta dla kulturalnych ludzi, to nie onet
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Uczelnia idealna ma być powiązana z rynkiem pracy" - bzdura. Uczelnie kształcą nie tylko dla rynku ale i dla demokracji, kształtują nie tylko profesjonalistę i karierowicza ale i obywatela. O tym się niestety w Polsce zapomina. Społeczeństwo niewyedukowane podatne jest na manipulację, wybiera nieodpowiedzialną władzę, wierzy w obietnice bez pokrycia etc. To jest misja uniwersytetu a nie wyłącznie "rynek pracy". Takie myślenie to niestety polska głupota nachalnie rozpowszechniana przez ignorantów z resortów edukacji i nauki.
  @niepisaty_wyksztalciuch prawdziwe co piszesz, ale nie medialne, nie zrobisz z tego trzysylabowego mema z kiciusiem. Komu by się chciało uczyć myśleć (uczyć w znaczeniu "learn" oraz w znaczeniu "teach"), skoro jest to w .uj czasu i wysiłku, a w korpopracy i tak będzie przeszkadzać.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Największe szanse na sukces ma filologia łacińska.
  @mineyko Oczywiście, mój znajomy robi teraz po tym doktorat w Berlinie (mgr w Krakowie), co pół roku podróże do Włoch i innych miejsc, praca na styku historii, archeologii i językoznawstwa.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @mineyko Kiedyś z PG relegowali z nieznajomość j.rosyjskiego, ciekawe jak jest dziś?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @rezun-one relegowali z nieznajomości czy za nieznajomość?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Jan Kowalski I Gooo..vno z tych prac wynika. Co pana znajomy wniósł do nauki (na poziomie doktoratu)? zrjn.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Wyższa uczelnia ma nauczyć myśleć samodzielnie, a nie uczyć pod wymagania takiej czy innej korporacji. Niestety, w Polsce od kilku lat uniwersytety stają się zawodówkami. A propos - dobrych zawodówek rzeczywiście brak. Porządnego budowlańca ze świecą szukać.
  już oceniałe(a)ś
  40
  3
  Polski uczelnie są słabe. I nie pomoże opisywanie jakie tumany wychodzą z amerykańskich. Bo tak się składa że absolwenci amerykańskich uczelni sami w swoich domach i garażach powymyślali najlepsze rzeczy 20 wieku, a w Polsce ciągle słyszę że brakuje pieniędzy NAUKOWCOM na odkrycia. To nie pieniądze a mózg jest potrzebny. Niestety brak w sklepach.
  @Kot Morski Jakież to rzeczy wymyslili w garażach? Kucowe legendy... Większość fajnych rzeczy, to produkt państwowych dotacji dla instytucji badawczych. Procesor, Internet, kompresja danych MP..., protokół HTML.
  już oceniałe(a)ś
  9
  5
  @pzgr Gdy studiujesz na MIT, która kosztuje każdego rodzica studenta ponad 100.000 dolarów, wiesz dlaczego studiowałeś. Praca czeka na ciebie wszędzie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  @krzysztof_ptk 100 tys. to chyba rocznie. A praca czeka, bo studenci najlepszych amerykańskich uczelni są starannie "wyselekcjonowani". W gruncie rzeczy naprawdę ciekawy jest fenomen znakomitych amerykańskich uczelni. Spojrzałam na pierwszą dwudziestkę rankingu szanghajskiego z ubiegłego roku. Jest w niej 15 uczelni amerykańskich, Oxford, Cambridge, Swiss Federal Institute of Zurich i UIniversity College of London. W ogóle w pierwszej setce jeśli dobrze policzyłam jest tylko 30 europejskich uczelni (w tym na przykład Uniwersytet Moskiewski). Reszta to głównie USA. Na czym ten fenomen polega?
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Pracuję 45 lat w jednej z najlepszych szkół wyższych. Czy ktoś sprawdził poziom kreatywności i wykształcenia absolwentów? Poziom nauczania w szkołach wyższych leci na łeb od 25 lat. Dzisiaj nie można go porównywać z poziomem liceów i techników z lat 70-80.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  Politechnika Gdańska była kiedys zaliczana do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Komu to przeszkadzało ?
  @futon najbardziej to przeszkadzało samej politechnice i jej pracownikom
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Na którym miejscu uczelnia na poziomie p. "prof" Pawłowicz
  już oceniałe(a)ś
  11
  1