Więcej
  Komentarze
  Najwięcej na mieszkańca przypada samochodów w Gdańsku. 542 !!!! Rekord wszechświata.
  @00037wj Wiedziałem, że Trójmiasto sobie radzi, ale nie wiedziałem, że aż tak dobrze :) A dziennikarzowi chyba się nie śpieszy z poprawką...
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @00037wj Czy doliczono ( miliony) turystów w sezonie letnim i w weekendy ?
  już oceniałe(a)ś
  14
  3
  @red_fang Komu? Dziennikarzowi bła haha haha ha.
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  @00037wj Za to jest winien Tusk.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  @00037wj Prezydent Budyn ma tu co prawda 7 mieszkan z urzedniczej pensji...ale mimo wszystko,ho,ho jestem pod wrazeniem
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @00037wj to dlaczego ja mam tylko jeden? Kto ma moje 541 samochodów???
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @00037wj cos dziwnego. wlasnioe wygladam przez okno..... w gdansku!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  .... to ci dopiero "Polska w ruinie" :)
  @lm648 Blida też takie śmieszki sobie robiła i co?
  już oceniałe(a)ś
  9
  13
  @templogin Wlaśnie, kaczyści ją zamordowali.
  już oceniałe(a)ś
  23
  3
  @lm648 Tylko że w Polsce jeżdżą auta kilkunasto, kilkudziesięcioletnie. Nowych jak na lekarstwo. Ze śmieciówek nie da się nic kupić nowego w salonie!
  już oceniałe(a)ś
  9
  15
  @bodzio.c Zapewniam cię, że z etatu w państwowej instytucji też się nie da. Jeden ch..... na jakim wózku jedziesz.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @bodzio.c Średni wiek jeżdżących aut to ok. 12 lat. Zdarzają się kilkudziesięcioletnie, ale takie zabytkowe auta jeżdżą też w Niemczech.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @lm648 Jade bo mi taniej niż autobusem, a autobusy jak za komuny co godzine chodzą. Komunikacja w ruinie, ale za to MPK kupi elektryczje autobusy za kase z unii.
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @lm648 W ruinie nie w ruinie...dziś rzęcha kupisz z 2tyś ,używkę za 5-10 tyś zł,więc warto też sprawdzić jak zadłużeni są Polacy a nie takie dziwaczne wpisy...!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @lm648 A owszem - komunikacja miejska w ruinie. Zwłaszcza w Opolu, Wrocławiu, Poznaniu. Warszawa to trochę inna bajka, bo jest mnóstwo samochodów służbowych, firmowych, ministerialnych itp. a wiele blach warszawskich samej Warszawy nie widuje.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @lm648 Nie uogólniaj Polska w ruinie tez jest pod kilkoma względami po 89 upadły Polski przemysł włókienniczy polski przemysł ciężki (Huty stocznie) podupadło polskie cukiernictwo, mleczarstwo wiele Polskich firm zostało przejęte przez zagranicznych inwestorów nawet Wedel dziś do chińczyków należy, w artykule również nie piszą o "latach tych samochodów" zapewne większość z nich ma powyżej 10 lat - tak Polski przemysł jest w ruinie i nieustannie się w niej pogrąża od 89
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @lm648 Polska w Smogu ze spalin samochodowych czyli jednak też w ruinie !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  W Białymstoku na "każde tysiąc" mieszkańców : pała z ortografii, panowie "redaktorzy"
  @trurl100 Powolutku, pomalutku nasz język podleje przez tych, którzy powinni stać na straży jego poprawności. Wstyd i hańba.
  już oceniałe(a)ś
  21
  2
  @trurl100 To nie jest bląd ortograficzny, a gramatyczny.
  już oceniałe(a)ś
  54
  0
  @trurl100 Miało być "każden".
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @momma-sed tak, jezyk jest podly wszedzie lub prawie wszedzie!!!! tv przoduje w rozpowszechnianiu jezyka dolow spolecznych. pieniadze nie sa wskaznikiem kto jest w dolach spolecznych!!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "W Gdańsku na jednego mieszkańca przypadają 542 samochody" O ulvva mac !!!
  już oceniałe(a)ś
  61
  5
  601 aut na 1000 mieszkańców Opola... To już wiem, skąd tyle korków na niemieckich autostradach!
  @Szejski nie wiesz...w Opolu mniejszości prawie nie ma....
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @okobar79 No przecież napisałem, że w Niemczech wszyscy są.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Miasta, gdzie komunikacja miejska, to naprawdę przesada, wioski owszem, bo niema nic, nijak dojechać się nie do nawet do powiatu, ale można zabierać innych, obniżając sobie koszty, nie w pojedynkę, ale w uzdrowiskach, w ich ścisłych strefach to jest barbarzyństwo! Człowiek jedzie do kurortu, płaci koszty klimatyczne i oddycha spalinami? Takie uzdrowiska są w Polsce, że wszystko jest zapchane, każdy centymetr autami. Władza nie robi nic by to zmienić, wymagać samochodów ekologicznych, np. meleksów dostarczających towar, rikszy, innych sposobów, bo jest niby cywilizacja. Zabytki nawet 500 - letnie, to mało ważna sprawa, auta muszą być wszędzie, a coraz więcej ludzi cierpi na okropne bóle nóg, dlaczego? To jest zabijanie ludzi i planety i świadczy o ogromnym zacofaniu, ciemnogrodzie panujących wśród lokalnych notabli. To gorszy cudzoziemców, to nie stanowi o rozwoju, a świadczy o ograniczeniu. Choróbska, epidemie, zmiany w przyrodzie, inwazje dziwnych owadów, nietypowe zjawiska atmosferyczne, nic nie dociera do ptasich mózgów. Rozwój...którego stan faktyczny to ciężki niedorozwój.
  @jankiel77 Zależy jeszcze jaka jest ta komunikacja miejska, bo np. we Wrocławiu jej rozwój zatrzymał się na latach 80. i obecnie kompletnie nie nadąża za potrzebami mieszkańców i rozbudową miasta. Komunikacją miejską zwykle jedzie się 2-3 razy dłużej, niż autem i to pomimo gigantycznych korków!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @tantus79 "Komunikacją miejską zwykle jedzie się 2-3 razy dłużej, niż autem" Komunikacją miejską z reguły jedzie się dłużej niż autem. Jedną z przyczyn są ... gigantyczne korki, powodowane przez kierowców.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @jankiel77 "Miasta, gdzie komunikacja miejska, to naprawdę przesada," Jednym z koronnych argumentów za jazdą samochodem jest to, że "nie będę jeździć autobusem z menelami", podczas gdy menele to rzadki widok w autobusach. Innym - "muszę zawieźć dzieci do szkoły", a wystarczy pokazać dziecku drogę, żeby samo trafiło - 90% dzieci z podstawówek chodzi do szkół w rejonie, a gimnazjalista i licealista sam sobie poradzi.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @tantus79 " np. we Wrocławiu jej rozwój zatrzymał się na latach 80. i obecnie kompletnie nie nadąża za potrzebami mieszkańców" Niestety. W Grudziądzu zupełnie przemeblowano trasy linii i rozkłady jazdy i w zasadzie słabo przypominają te sprzed 30 lat, za to w Bydgoszczy linie wyglądają z grubsza tak, jak 30 lat temu, chociaż potoki ludzkie znacznie się zmieniły. W Bydgoszczy próbowano też zmniejszyć częstotliwość kursowania linii, dotyczyło tych najbardziej obłożonych. To taka zachęta do korzystania z samochodu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @jankiel77 najgorsze jest -to gorszenie cudzoziemców , chyba grzech ciężki
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @jankiel77 wyobraz sobie teraz co sie dzieje w takim Olsztynie - waskie ulice, brak tramwajow, a aut w zageszczeniu tyle co w Lodzi! Jest po prostu masakra... dobrze ze zbudowali linie tramwajowa na ktora z reszta zgryzliwi mieszkancy zaczeli juz narzekac... ciagle im zle! Pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Kraj w ruinie a tu tyle samochodów. Dziwne :)
  @grajag ...a jak dodamy do tego auta pazernych PiS-owcow to ilosc zwiekszy sie x 2. (bez Kaczorka - bo on niema auta, ani konta bankowego, ani ubezpieczenia, nic!!! Ma tylko Kota i waaaadze!)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @grajag ..jedni kraj okradają, inni się w nim zadłużają...Warto zerknąć jak mocno są zadłużeni Polacy...!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @grajag Wcale nie dziwne. Komunikacja miejska w ruinie. Pomyśl czasem!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  tylko jak zakwalifikowano samochody zarejestrowane w innym mieście / kredyty, leasing/? Na Śląsku może 1/3 samochodów służbowych ma blachy albo z Wrocławia, albo z Warszawy.
  @kat.2 Nie z Wrocławia, tylko z Poznania.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @kat.2 Oraz z 15 okolicznych miast.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @kat.2 Wrocław to też Śląsk... chyba że chodziło Ci o województwo śląskie :P
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @okobar79 Śląsk i Dolny Śląsk oraz województwo śląskie i województwo dolnośląskie. Wrocław to nie Śląsk tylko miasto i według Breslauerów na terenie Niederschlasing ;) Podział nastąpił ok. XII wieku a po najazdach w 1241 zaginął język śląski w pierwotnej formie. Mongołowie. Od tego czasu wzmacniały się podział. A szkoda.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0