Więcej
  Komentarze
  Co kilka tygodnie dajecie ten sam zestaw, nuuda. Macie od tego jakiś procent ? Bo to co podajecie to szkoły z opłatami, z czesnym. Większość młodzieży uczy się w szkołach publicznych. Może zróbcie zestawienie szkół, w których opłat ani czesnego nie ma ? Tak coś bezinteresownego.
  @jerzyst promuje się najlepszych, po co komuś informacja kto jest najlepszy z najgorszych? Inna sprawa może czasem warto zastanowić się czy nie wydać parę groszy w edukację dziecka to procentuje
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @rajcerek Ubawiłeś mnie przednio, dziękuję. Czy sprawdzałeś kiedyś ile w dobrych liceach jest dzieci z tzw lepszych gimnazjów (Wg Twojej klasyfikacji) ? Może mniej niż 50 %. Co ? GW jest poważną firmą więc jest w stanie zrobić coś takiego. Albo na studia (np. UG, PG i AM), jaki jest odsetek z liceów "płatnych", a ilu z publicznych ? Przecież te dane ilościowe powinny być dostępne dla GW ? Bo ten zdjęciowy artykuł to bełkot, mogący tylko namieszać w głowie rodzica 6-klasisty. Zawsze znajdzie się wskaźnik by wykazać wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi i odwrotnie. Matematyka ? Czy przeczytałeś co to za wskaźnik ? Co z pozostałymi przedmiotami ? Może idąc tym tropem weźmy częstość wycieczek zagranicznych, lub ich koszt i wykażmy, ze drożej wiec lepiej ? Warto by było zobaczyć wskaźnik końcowego egzaminu gimnazjalnego (procentowo na wszystkich zdających, nie najlepsze wyniki, czy finalistów olimpiad) ale najlepiej ilu uczniów ma jaki wynik końcowy w szkołach "lepsiejszych" a ilu (ilościowo) w "państwowych". Chyba GW się nie zdecyduje jednak bo od dłuższego czasu lansuje coś dziwnego, że płatne=lepsze, a szkoda bo wg mnie takie zestawienie mogłoby być wbrew tej (wg. mnie) błędnej tezie, że "zapłacę i mam święty spokój, oni zrobią z dziecka geniusza".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @rajcerek ... jeszcze małe dopowiedzenie. Otóż stać mnie na czesne w płatnej szkole jednak moje dziecko uczęszcza do państwowej ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jerzyst nigdy nie twierdziłem, że kogoś nie stać tylko stwierdziłem że warto zainwestować. Co ma GW do rankingu EWD? Ranking jest prosty i wylicza jaki postęp zrobiły dzieci na przełomie gimnazjum. Wynika z niego że prywatne szkoły zatrudniają fachowców którzy są w stanie zapewnić dobry rozwój dziecka. W szkołach państwowych często nauczycielom nie zależy choć i tak w trójmieście edukacja stoi na bardzo dużym poziomie i jest tu wielu fachowców zarówno w państwowych jak i prywatnych szkołach. Odwołujesz się do finalistów i laureatów to nie ten ranking taki prowadzi gazeta która się nazywa Polityka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jerzyst Są duże kłamstwa, zwykłe kłamstwa i statystyka. Pani @ Katarzyna Fryc nie rozumie nic z tego co pisze. Wierszówka leci. Dowody? Średnio co trzecie zdanie opiera się na nieudowodnionych przesłankach. A z fałszu można udowodnić wszystko. zrjn.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0