Mieszkaniec Gdańska zatrzymał samochód, żeby udzielić pierwszej pomocy mężczyźnie, który upadł na ziemię. Niedługo potem dostał wezwanie do zapłaty za brak biletu parkingowego.

Historię, która zdarzyła się w listopadzie 2022 roku, opisał portal Trojmiasto.pl. Mieszkaniec Gdańska jechał samochodem ulicą Własna Strzecha we Wrzeszczu. Zauważył mężczyznę, który upadł na ziemię, więc zatrzymał auto i pobiegł mu na pomoc. 

- Natychmiast zaparkowałem auto na najbliższym możliwym miejscu tak, aby nie kolidowało w przejeździe na tej jednokierunkowej drodze - relacjonował portalowi Trojmiasto.pl, mężczyzna, który udzielił pomocy. - Pomimo wielu przejeżdżających aut nikt się nie zatrzymał, by pomóc. Rozpocząłem resuscytację i jednocześnie dzwoniłem po pogotowie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Małgorzata Bujara poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Nie możecie anulować, to przyznajcie człowiekowi nagrodę za obywatelska postawę. Co za durnie w tym urzędzie pracują. Później zdziwienie, ze znieczulica i zobojętnienie. Brawa dla Pana Kierowcy. Jest Pan bohaterem.
  @joka007
  Nagrodę w wysokości mandatu
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  @joka007
  a z drugiej strony to oznacza, że kontroler (pieszo lub z przejeżdżającego samochodu) zignorował sytuację ratowania życia, nie pomógł, nie zainteresował się, tylko spisał nr rejestracyjny i poszedł dalej. Prezydent Gdańska powinien natychmiast zwolnić takiego (nie)człowieka z pracy.
  już oceniałe(a)ś
  28
  1
  @joka007
  Możliwość anulowania zawsze jest. Opłata nie była prawidłowo nałożona, bo postój był w stanie wyższej konieczności. Zawsze jest też możliwość anulowania z powodów nadzwyczajnych, wymaga to tylko notatki, opisu i czyjejś odważnej decyzji. Bezduszne imbecyle. Pani Prezydent, co Pani na to?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @AntyCh
  Najlepszy komentarz!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @joka007
  Jak zwykle kretyn urzędnik nie potrafi samodzielnie myśleć a tym bardziej podjąć zwykłej decyzji.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Gdański Zarząd Dróg i Zieleni to bezmyślne ku**y. Oby nikt z tej urzędozy sam nie potrzebował kiedyś pomocy, bo może się okazać, że nikt nie będzie miał delegacji do udzielenia pierwszej pomocy.
  @mrs.0
  Z drugiej strony jeżeli urzędnikowi czegoś nie wolno, to nie wolno. Np. kupić gumki do mazania bez przetargu.
  W tym wypadku oczekuje by prezydent Gdańska przeprosił tego Pana i anulował karę, zwrócił pieniądze.
  No i sprawdził kto jakie ma uprawnienia w urzędzie.
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  @skorlon
  Każdy ma swojego przełożonego, do którego może się zwrócić w "sprawie". Gdyby się urzędnikom chciało, to by w końcu trafiło na poziom kogoś, kto może coś sensownego zdecydować, przecież w UM pełno takich, co chcą rządzić i decydować. No właśnie, gdyby się chciało. Pech natomiast chciał, że te pieprzone pismaki się napatoczyły i się g-burza zrobiła. Jakby nie to, sprawa by zdechła w ciszy jak wiele innych podobnych.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @nessie
  dokładnie, poziom decyzyjny gdyby nawet stwierdził że "no nie da się" to mógłby wykoncypować coś innego, np w ramach "nagrody" przyznać roczne bezpłatne parkowanie/bilet na komunikacje/whatever.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To nie jest kraj dla normalnych ludzi.
  @trzaskazludzeniami
  To nie jest kraj dla ludzi.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Świństwo! Ciekawe, kto sprawdzał, za auto jest bez oplaty parkingowej? Pan lub pani ze strazy miejskiej? Nikt z nich się nie zainteresował, aby pomóc osobie, ktora ratowała komuś życie. Wstyd! To z naszych podatkow utrzymujemy tych darmozjadow!
  już oceniałe(a)ś
  84
  3
  Pani Prezydent Dulkiewicz! Chyba trzeba kimś tam w Gdańsku potrząsnąć?
  już oceniałe(a)ś
  74
  2
  Szacunek dla Pana Kierowcy
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  Computer says no
  @pan_tadeusz_
  Monty Python to nie jest coś, co suwerena poruszy.
  Bo...computer says no.
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @bra-tanki
  To że Cleese wystąpił w reklamie compaqa nie znaczy jeszcze, że MP miał skecze o kąkuterach. :)
  Masz chyba zły dzień kolego, daj sobie lepiej spokój do jutra.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Ciekawe kto się od kogo uczył? Ci z parkingu przy Lidlach od DZGiZ czy odwrotnie? Dawno, dawno temu zatrzymałem się na zakazie żeby pomóc poszkodowanym w wypadkubdrogowym. Przyjechała policja i zajęła się wypadkiem, nie mną. Ale to było dawno...
  już oceniałe(a)ś
  17
  0