Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  kościół,prawnicy,lekarze.Te zawody POWINNY mieć kasy fiskalne.
  @napletekgandalfa Konkordat nie pozwala. Poza tym nie klękamy przed czarnymi.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Skąd wy bierzecie te kwoty? Jest w Gdyni trzech "urologów bez specjalizacji", jak to Pani nazwała. Nie wydaje mi się żeby rozmawiała Pani z którymś z nas o naszych zarobkach. W całym kraju lekarze specjalizujący się w ramach rezydentury zarabiają TYLE SAMO i jest to kwota znacznie niższa niż tutaj wymieniona. Cyklicznie piszecie jakieś bzdury o zarobkach lekarzy a kwoty wysysacie sobie z palca rzetelni dziennikarze.
  @plubart Wcale nie są to wymysły, byle jaki lekarz z dyżurami 7-10 tys netto miesięcznie wyciągnie bez problemu w szpitalu. Nie liczę prywatnej działalności.
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @mar.rod81 Znajomy anestezjolog bez większych problemów miesięcznie ma 15 tys. Gdy tylko mu się chce pociągnąć sporo dyżurów to pod 25 tys podjeżdza. pzdr
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  @mar.rod81 Mówicie o lekarzach ze specjalizacją, plubart o rezydentach, którzy, dokładnie tak jak pisze, mają ustaloną stawkę równą dla całego kraju. Nie wiem ile wynoszą zarobki na pozarezydenckich, ale kwotę podaną w artykule mógłby dostawać chyba tylko synek ordynatora/dyrektora szpitala. Reszta dostaje grosze, o ile nie siedzi na wolontariacie przez pierwsze lata...
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @mar.rod81 Widze ze wiesz lepiej ode mnie ile zarabiam. Dla specjalisty owszem taka kwota nie jest wyolbrzymiona, ale uwierz mi lekarz w trakcie specjalizacji w szpitalu tyle nie zarabia. W tekscie użyte zostało okreslenie "urolog bez specjalizacji w Gdyni" - znaczy sie autorka miala na mysli lekarza specjalizujacego sie w dziedzinie urologii w Gdyni. Zabawne jest to bo jest nas trzech i wszyscy pracujemy w jednym miejscu. Nikt z nas nie dostaje 5500 bez dyzurow. Nawet sie do tej kwoty z dyzurami nie da zblizyc. Ogolnie zawsze splywaja po mnie te "raporty" ujawniajace kolosalne zarobki lekarzy, moze ktos tyle zarabia, ale dzisiaj jako ze autorka wyjatkowo precyzyjnie wskazala o kim pisze jestem zmuszony to zdementowac.
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  @plubart okolo ...4.5 kola to wyjsciowa stawka! Stawka za godzine dyzuru to prawdziwe eldorado. Chetnie lekarze szpitalni by brali TYLKO tylko dobrze platne dyzyry, niestety:) Dyzurowanie trwa czasem 48 godzin lub wiecej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  redaktorzyno! jestem lekarzem z II stopniem specjalizacji i mam 4250 BRUTTO na umowie o pracę! czy zadaniem durnych mediów jest nastawianie społeczeństwa przeciwko środowisku lekarskiemu??? a ciekawe ile macie za pisanie bzdur?
  już oceniałe(a)ś
  18
  9
  W Wojewódzkim Szpital Psychiatryczny im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku kwoty z umowy o pracę są o połowę niższe niż podano. Kwota za umowę cywilno prawną się zgadza. Naprawdę nie wiem skąd te wymysły.
  @cubuz No i jak zwykle,lekarze biedacy przymierający głodem,a jak mówił klasyk:pokaż lekarzu co masz w garażu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5
  Wszystko fajnie tylko powinni znormalizować kwoty o stawkę na godzinowy etat. Przecież lekarz nie pracuje 40h w tygodniu.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  A ile zarabiają porównywani wykształceniem i prestiżem wysokiej klasy specjaliści IT, biur maklerskich i pracowników giełdowych, specjaliści branży bankowej, adwokaci i notariusze, specjaliści branży budowlanej nadzorujący duże inwestycje, specjaliści branży energetycznej, . A ile zarabiają komornicy i firmy windykacyjne, czy wreszcie tzw. różnej maści fachowcy budowlani począwszy od słynnych hydraulików, dekarze itd. - o kominiarzach nie wspominając ? A ile zarabiają wreszcie szefowie związków zawodowych różnej maści czy w końcu nasi wspaniali, wykształceni politycy. Drzazgę w oku bliźniego widzicie a belki w swoim nie widzicie ???!!!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Jestem lekarzem i tylko moge sobie pomarzyc o kwotach opisanych w artykule. Czy te dane to przypadkiem nie z Ksiezyca? Wiecej rzetelnosci dziennikarskiej prosze.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Smutne jest to jak próbujecie nastawić społeczeństwo przeciw lekarzom w tym artykule, a podane kwoty są zwyczajnie zawyżone. Ciekawe ile biorą politycy, w porównaniu z tym co robią dla społeczeństwa. Lekarze może nie zarabiają najmniej, ale prawda jest taka że to oni ratują życie umierającym i muszą brać odpowiedzialność za cudze życie, to wykańczająca psychicznie praca, a jeśli popełnią jakiś mały błąd to zdarza się, że mają potem czyjąś krew na rękach. Dostać się na medycynę także nie jest łatwo, a potem czeka na nich siedzenie przy książkach przez praktycznie całe życie. W końcu wymarzona praca w szpitalu, czyli ciągle wśród chorych i cierpiących ludzi. Nic tylko pozazdrościć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0