Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dlaczego kiedyś przy sensownie wytyczonych ulicach i placach budowano miastotwórczą, uroczą w wykonaniu zabudowę pierzejową, a teraz tylko wstrętne ogrodzone bloki bezładnie rozsiane to tu to tam z bezsensownymi rozwiązaniami komunikacyjnymi (a w zasadzie bez żadnych sensownych rozwiązań)?
  @polololo.ltd Odpowiedź jest prosta - chciwość. W zabudowie pierzejowej jest za mało okien dla wielu małych mieszkań na które jest teraz zbyt za wysoką cenę. W zabudowie blokowej, na tym samym terenie zyskujesz dwie dodatkowe powierzchnie ścian z oknami, co równa się możliwości pomieszczenia większej ilości małych mieszkań, co równa się wyższemu zyskowi dewelopera.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @gal_ja androles Z drugiej strony pomiędzy osobno stojącymi bloczkami marnuje się miejsce, czego nie ma w zabudowie pierzejowej. To chyba musi być inna przyczyna. Jakieś deficyty kulturowe decydentów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  There is so much more work towards unifying Old Town and the inner city. There needs to be a new attractive pedestrian drawbridge over the river near the Philharmonic, The LOT building needs to come down, and be replaced with a building that resembles its old glory. The roadway in front needs to be lowered and covered over. This would allow a pedestrian square. New pedestrian overpasses and underpasses need to be built to reconnect the neighborhoods. Reconnecting the neighborhoods is key to their redevelopment.
  @Nick Knight Seems like you've already seen how this roadway looked like many years ago. Damn, it would be awesome... On the photos it looks so beautiful. Unfortunately I think this change will never happen...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  RENATURALIZOWAĆ, REWITALIZOWAĆ, REWALORYZOWAĆ wielkim kosztem -- te rzeczy, które wcześniej zniszczyliśmy, albo zaniedbaliśmy. A tymczasem wzgórza otaczajace Gdańsk i las na tych wzgórzach, który jakoś się dotąd uchował, poddajemy rabunkowej deweloperce. Kiedyś jego niewybetonowane szczątki będziemy musieli wielkim kosztem rewaloryzować, renaturalizować, rewitalizować. Dzisiaj wystarczyłoby zmienić nastawienie miejskich urzędników i prezydenta do naturalnych skarbów Gdańska. Ale w tym celu trzeba by jakimś cudem przekonać ich, że interes publiczny ma mieć pierwszeństwo przed partykularnym interesem deweloperów i że ochrona dobra publicznego jest ich JEDYNYM zadaniem, za wykonywanie którego płacimy im ich pensje. Zapraszam na inf.ug.edu.pl/~stefan/Blokowisko_w_dolince .
  już oceniałe(a)ś
  21
  6
  WYNIKA Z TEGO,ŻE DZIELNICĄ ZAPOMNIANĄ SĄ SIEDLCE
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  jako osoba która przemieszcza się po Gdańsku głównie rowerem prosiłabym o poważne podejście do utrzymania w dobrym stanie ścieżek rowerowych, (szczególnie tych starszych jak np wzdłuż ulicy Kartuskiej) o regularne sprzątanie - w wakacje rozbito przy skrzyżowaniu z Łostowicką wiatę przystankową i tak jak na chodniku szkło zostało uprzątnięte tak na ścieżce dalej leży i wysyłanie próśb do UM nic nie daje. Kolejny problem to odśnieżanie i posypywanie ścieżek, jeszcze na płaskim mogę to jakoś przeboleć, ale zjazd z górnych tarasów do centrum to horror każdego dnia, na drodze zalega lód i śnieg, a rowerzyści zostali zmuszeni do jazdy odśnieżonymi i posypanymi chodnikami - już w zeszłym roku był z tym problem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  Nie jest tak dużo więcej pracy do zjednoczenia Stare Miasto i śródmieście. Nie musi być atrakcyjna dla pieszych most zwodzony nowej nad rzeką, w pobliżu Filharmonii, budynek LOT musi przyjść i zostać zastąpiony budynku, który przypomina dawną chwałę. Jezdnia z przodu musi być obniżona, pod przykryciem. Pozwoliłoby to kwadrat pieszych. Nowe kładki dla pieszych i przejścia podziemne powinny być zbudowane tak, aby ponownie połączyć dzielnice. Ponowne połączenie dzielnic jest kluczem do ich przebudowy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Srali muchy będzie wiosna. Będzie lepiej trawa rosła. Jedyne w co wierzę to że Adamowicz pod rękę z SAURem, GPEC, Portu i deweloperami dorobi się na mieszkańcach kolejnych kilku mieszkań.
  już oceniałe(a)ś
  14
  11
  Jak może wisieć u prezydenta to czemu nie u vice- i tak pojedziemy w dół (oczywiście w ramach wyjątku). Jak tym razem da pan ciała z tą obiecaną 1200 miejscową budowlą parkingową w śródmieściu to następnym razem na pana nie zagłosuję (jak bozie kocham w ramach wyjątku). Mam nadzieję że ta sama lista pojawi się na miesiąc przed następnymi wyborami z opisem co zostało zrobione i w jakiej części.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3