Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A gdzie Polin? :(
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  Auschwitz, Majdanek - faktycznie SPA dla duszy. Z całym szacunkiem te miejsca trzeba zobaczyć ale z intelektualnym relaksem to nie ma nic wspólnego. Przy okazji polecam Hydropolis we Wrocławiu
  @eudocimus byłem w ten weekend. Super. Niby małe, a trzy godziny oglądalismy. Tylko trzeba bilety przez internet wcześniej załatwic, bo nie wejdziesz.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @eudocimus "Auschwitz, Majdanek - faktycznie SPA dla duszy" Dokładnie te same słowa mi przyszły do głowy jak przeglądałem te slajdy. Przy okazji dzięki za info o Hydropolis, właśnie zarezerwowałem bilety.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @eudocimus Jak podaje „Der Spiegel” w Auschwitz to zgineli rodzice pana redaktora Adama
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Warto wiedzieć,że od samego początku, zrujnowana wojną Polska finansowała utrzymywanie Auschwitz, aż do lat 90.tych ubiegłego wieku.Słuchałam kiedyś audycji, w której konserwatorka sztuki opowiadała jak trudny to fach w byłym obozie. Zwykle konserwowane zabytki są z najlepszych, najtrwalszych materiałów, a w obozie koncentracyjnym, wiadomo....
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  eee. tam mam prywatny ranking, Lichen, Swiebodzin, Kałków, Muzeum Miniatur w Czestochowie... warto wpasc zrobic sobie zdjecie z tymi religijnymi "cudami" i wrzucic na FB
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Z własnej woli nie byłem w żadnym z tych muzeów (przymusowo, na szkolnym spędzie - w Auschwitz). Kilka innych pochłonęło mnie do tego stopnia, że zwiedzałem je aż do zamknięcia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A muzeum Polin, Żydów polskich?.....Moim zdaniem nr 1.
  @kiciakocia a ja nie rozumiem zachwytu nad Polin. W naszym kraju żyło 3 mln Żydów w muzeum jest mikroskopijna ilość judaików całe gmaszysko wypełnione tylko monitorami i nic więcej nawet rekonstrukcja synagogi z Gwoźdźca jest bez opisów. Dokładniejsze i bardziej merytoryczne "muzeum Żydów polskich" mam w swoim komputerze. Jeżeli w takim kierunku idzie muzealnictwo to ja wolę muzea starego typu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @maksymilianparadys Polin jest pod kazdym wzgledem w porzadku. To ze nie jest zakwalifikowany w dziesiatce jest poprostu skandalem i objawem antysemityzmu w Polsce. Nie jestem Zydem ale ogolnie oceniam Ich wyzej niz Polakow - taka prawda!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No, co tam powie nasza płatna kochanka niezbyt ciężkich obyczajów? :) Że do dupy to wszystko i w ogóle zburzyć? Czy w utrzymaniu za drogie?
  już oceniałe(a)ś
  8
  8
  ECS 17 mln zł rocznie dopłaty. 3 razy więcej niż cała budowa (!) kolejki w Gdyni. Tyle, ile koszt budowy 2 basenów. Gdyby nie te dopłaty CO ROKU MOŻNABY BUDOWAĆ 2 OSIEDLOWE BASENY. Pałac Młodzieży chcieli (chcą?) zliwkidować bo trzeba oszczędzać. W PKM zlikwidowano mnóstwo kursów, bo na dopłaty jest "tylko" 50 mln rocznie w samorządzie województwa, a Gdańsk nie ma z czego dopłacać. --- czy ECS nie mógł kosztować 50 mln zamiast 252 mln? Nie zmieściłyby się w nim wszystkie "eksponaty"? Ogrzewanie, utrzymanie personelu itp. trochę kosztuje, jakby było mniejsze to dopłaty byłyby rzedu 2-3 mln zł. a nie 17. A archiwum Solidarności tam i tak nie ma i nie będzie.
  @kochanka.dorna Powtarzasz się, kleisz te same pierdoły pod każdym artykułem. Brak inwencji? Zapodaj coś o Szemudzie, nasza krynico cnót wszelakich. Dawno np. "dobrze płatna" Zosieńko nie było żadnych żalów na niesprawiedliwości przy budowie okolicznych dróg.
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  No pewnie, zamiast budynku muzeum powinno wynająć za 50 mln namiot u jakiegoś szemranego biznesmena z dojnej zmiany, wtedy byłoby OK. Ale ośmielono się to obejść i to ich najbardziej boli.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @szeloja @brzezina_nadmorska Otóż to! Herbicydem w tego chwasta, który tak się w naszym ogrodzie panoszy, bo go Szefernaker szczodrze zasila kaczym guanem. A tak naprawdę - z naszych podatków! (No i jak ta PiS-dzielska hałastra, zorganizowana na wzór mafii tudzież sekty, ma nie błogosławić dojnej zmiany?!)
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @kochanka.dorna napisało "archiwum Solidarności tam i tak nie ma i nie będzie." A której "Solidarności"? Tej prawdziwej, czy tej Śniadka, Guzikiewicza i Dudy? Bo pamiątek po prawdziwej "S" jest tam wiele - także ode mnie. Ale dla tych od ww. to rzeczywiście lepiej by ich tam nie było, niezbyt tam pasują? Słabo by wyglądały rachunki przewodniczącego Dudy z hotelu obecnej "Solidarności" w Kołobrzegu, albo protokoły z likwidacji organizacji związkowej z tego miejsca.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @kochanka.dorna Nudzisz. 300 tysięcy zwiedzających. To najwięcej ze wszystkich muzeów w Trójmieście. Po Malborku to drugi wynik w województwie. Każda z tych osób zostawiła pieniądze nie tylko w kasie ECS, ale też w barach, kawiarniach, być może w hotelach. Cały świat wie, że interesujące miejsce przekłada się na dochód. Poza autorką powyższego, która umie liczyć chyba tylko brudne skarpetki swojego kochanka...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @kochanka.dorna Mazur ileśtam kont bankowych dorwała się wreszcie do żłoba a tu jeszcze bruździ.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0