Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  " Ta w Gdańsku jest jedną z najdroższych, ale..." No właśnie, ale co? Jajco.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  37,05 zł w Gdańsku za dzień ???za miesiąc ???za rok????I co my z tego mamy???Mandaty dla babci handlujacej piuetruszka z działki??? Czy może mandaty dla kierowcow???Czy sa jeszcze inne "korzyści"???
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Gdyby we Wrocławiu strażnicy zajmowali się czymś pożytecznym to jakoś bym ścierpiał te 30 zł 47 gr.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "w okresie badania Straż Miejska każdego mieszkańca ... kosztowała 26 zł 88 gr" - na dzien, na miesiac, na rok?
  @marc Na początku artykułu jest napisane, że badanie obejnowało okres 2012-2014. Zastanawia mnie tylko jakim cudem dziennikarzom z GW wyszło że to są dwa lata.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Kacper Jagodziński Jeśli okres zaczynał się i kończył w tym samym miesiącu i dniu miesiąca, to to są dokładnie 2 lata. "W okresie" (może oznaczać konkretny punkt czasowy, a w przypadku zarobków najczęściej okres 1 miesiąca) to nie to samo co "za okres" (ewidentnie wartość zsumowana za cały okres). @marc Policzmy: Gdańsk ma ponad 462 000 mieszkańców, co pomnożone przez 26,88zł daje 12,4 mln zł. Co ciekawe, budżet SM w 2015 roku wynosił (dane ze strony UM) prawie 20 mln zł (skąd aż taka różnica???). Wskazana kwota 26,88zł jest w ujęciu rocznym (jeśli przykładowo rodzina składa się z rodziców i dwójki dzieci, to rocznie wydaje na SM ponad 100zł, a według danych na stronie UM będzie to aż 170zł). Co miasto, to inny zakres obowiązków SM, inna jej liczność i szacowana efektywność. Mniejsze miasta uznają, że to zbyt wielki wydatek i wolą część zaoszczędzonych po likwidacji środków przeznaczyć na dodatkowe zadania dla policji, zaś większe miasta często stawiają na wyspecjalizowaną SM i to się może opłacić, bo z wielkością miasta zmienia się relatywna ważność różnych problemów do rozwiązania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I have never scene a more worthless police force. They do almost nothing!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy NIK może jeszcze obliczyć koszt straży miejskich w przeliczeniu na hektar oraz mendel jaj?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  nic nie rozumiem, zabrakło kluczowej informacji redaktorzy tj czy to koszt dzienny, czy moze 10 letni? za taki artykuł powinno sie po premi poleciec,a moze i po wyplacie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0