Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jesli wlodarze miasta maja zarabiac dobrze aby nie przyjmowac lapowek i dobrze zarzadzac to wysokie wynagrodzenia sa OK. Pytanie tylko ile to powinno byc Ale... choc nie znam dokladnie przepisow 5-6tys emerytury (miesiecznie) + regularna wyplata 16tys... Wydawaloby sie ze albo pracujesz albo pobierasz emeryture...
  @szary03 prezydent miasta prawie półmilionowego (prawnik!) powinien przede wszystkim umieć wypełniać deklaracje. Powinien unikać dwuznacznych sytuacji, kiedy kupuje od dewelopera mieszkanie na bardzo preferencyjnych warunkach, który to deweloper kupił od miasta grunty. Powinien unikać zasiadania w zarządzie spółek komercyjnych, gdzie niby dba o interes mieszkańców. Powinien unikać ryzykowania zdrowiem swoich najbliższych podając, że obwarowali go pieniędzmi na zakup kolejnego mieszkania.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niech ktoś nie wytłumaczy dlaczego pani Janczarek jak zarobiła 231 tysięcy złotych to jeszcze pobiera emeryturę. Przecież przepisy wyraźnie mówią że na emeryturze można zarobić do 70% średniej krajowej. Jeżli ten próg się przekroczy to emerytura zostaje zmniejszona a w przypadku przekroczenia 130 % wypłaty emerytury zostają wstrzymane. A tej pani zarobki miesięczne są cztery i pół raza większe od średniej krajowej. Czyżby w tym kraju są równi i równiejsi?
  @leszekzgd do 60 70%
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @leszekzgd Niestety nie jestem "kadrowcem", ale z tego co czytałem, możliwe jest wypłacanie emerytury do momentu osiągnięcia 130% średniej krajowej. Wtedy ZUS wstrzymuje wypłacanie emerytury. Nasuwa się pytanie, czy wypłacona emerytura pozostaje w rączkach zarobionej pani, czy tez pani powinna tę kwotę oddać. Podejrzewam, że prawdziwa jest wersja nr 1) Może się w takim przypadku nasunąć pytanie, czy pani otrzymywała pensję i inne frykasy w tej samej wysokości przez cały rok, czy najpierw pensja była niższa i pani ledwie wiązała koniec z końcem i dopiero po przekroczeniu 130% średniej kroajowej pensja i inne benefity poszybowały ku gwiazdom... Wydaje mi się, że jest to interesujące zagadnienie. Hawk!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Z trudem bo z trudem ale jakoś idie związać koniec z końcem... I jeszcze co ciekawsze wyimki: "Posiada dom o pow. 240 mkw., który wycenia na 378 tys. zł" Biorę dom pana wiceprezydenta za 500 tys bez oglądania! "Z żoną podpisał umowę o rozdzielności majątkowej." Myślałem że tak robią tylko oszuści. Hm... ciekawe
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Te emerytki muszą pracować na państwowym?
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Oby żyło się lepiej... chociaż im. POlitycy - wy którzy straciliście stanowiska po ostatnich wyborach - nie bądzcie zazdrośni. Cieszcie się wraz z nimi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  6