Powoli można już dostrzec rozwijający się proces politycznego przemalowania. Czekam na kolejne tygodnie, bo nie mogę się doczekać następnych przebieranek farbowanych lisów albo szelestu opadających masek.
Opinie publikowane w naszym serwisie wyrażają poglądy osób piszących i nie muszą odzwierciedlać stanowiska redakcji

Starsi czytelnicy zapewne pamiętają, jak po zmianie ustrojowej w 1989 r. mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem tzw. farbowanych lisów. Ci, którzy jeszcze niedawno chodzili na czele pochodów pierwszomajowych ku chwale PZPR, nagle zaczęli zajmować pierwsze miejsca w kościelnych ławach i najgorliwiej się modlić. Ci, którzy w czasie komuny nigdy nie dostali pałą po karku, nagle zaczęli najgłośniej krzyczeć: „Precz z komuną" i najżarliwiej domagać się rozliczeń.

Przykładami takich kameleonów w świecie dziennikarskim byli choćby Marek Król i Marcin Wolski, w czasach PRL sekretarze w PZPR, po zmianie ustroju przefarbowani na prawicowców i gorliwie udzielający się ostatnio w propagandowych mediach PiS.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Niestey duda , powinien podzielić los witek i nigdy nie powinien pełnić żadnej ,zadnej funkcji . Kompromituje nas , kompromituje Polskę ,popełnił przestępstwa konstytucyjne i powinien zniknąć . A przed tym rozliczyć i skazac . Nie jest świętą krową ,a tak się zachowuje . Olać
  @Zibi5618
  na to musimy poczekać do 2025 roku. potem może mu się uda położyć łapę na pisie lub na tym co po pisie pozostanie. jednak nie podejrzewam, aby duda miał jakieś przywódcze cechy, prezydentem jest z przypadku, jedyne co mu chyba wychodzi to nocne dialogi z leśnym ruchadłem oraz pokrzykiwania w stylu rodzica z XIX wiekowej bajki
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Zibi5618
  Może pełnić funkcję błazna, bo fajne miny umie stroić.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ''Mateusz Morawiecki i oznajmił, że tworzy Koalicję Polskich Spraw''
  Nie wymyślił tego sam: przed laty Rydzyk puścił program pod tytułem ''Polski punkt widzenia''.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  I można by sie śmiać, maskarada, maski...Tylko to niestety nie jest karnawał, to nie dzieje się na balu w operze, to dzieje się w realnej przestrzeni publicznej i politycznej. Wprawdzie Niemen mówił: "Dziwny jest ten świat", ale czy trzeba go akceptować?
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  Żadnej grubej linii. O ile ujdą byli pisowcy z czasów pierwszego PiS (Sikorski, Giertych) to jeszcze trwająca władza musi zostać rozliczona.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Poseł Krasulski i Kosztorysant z Krzeszowic pichwalą się dyplomami ulończonych studiów wyższych.
  Nie WUML owskich bynajmniej
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  No ale się dzieje - chwalą nas - kto- wy mnie ,a ja was . Taka prawda panie Jarosławski.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  I znów jesteśmy najweselszym barakiem Europy Śrockowej :) Cho? przeca nie do śmiechu jeszcze.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0