Więcej
  Komentarze
  Cieszę się, że jest w Trójmieście PKM. Poza tym, że jest wygodna jedzie przez piękne okolice. Nie zobaczyłbym ich, gdyby nie ta kolej. I cieszę się, że odbudowują jej stary odcinek w ramach pętli kartuskiej.
  @szeloja
  Kup sobie skuter 125 cm i przejechać nim całą Polskę. Zobaczysz w najpiękniejsze krajobrazy
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kgd
  PKM jest super. Wizjonerski plan prezydenta Adamowicza. Niestety PKP nie elektryfikuje swojej części. Tak jakby sabotowali przedsięwzięcie, do którego z własnej woli przystąpili.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Nie to co jakaś bezsensowna s19 Lublin Rzeszów
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Nie nowa, tylko odbudowana i zmodernizowana kolej poniemiecka z 1913 roku.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Mieszkam w Trójmieście i w mojej oddalonej od centrum Gdańska dzielnicy jest przystanek PKM. Od samego początku jej powstania, ani razu nie widziałem potrzeby, a zwłaszcza wygody, aby skorzystać z tego środka transportu. Może mniej poprawni politycznie dziennikarze ustaliliby i opublikowali artykuł na temat ekonomiki tej inwestycji , podali stopę zwrotu, wielkość dofinansowania z budżetu etc.
  @jk0059
  Odważ się spróbuj:D zobacz ilu pasażerów jeździ.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  @jk0059
  Tak samo nie widzę potrzeby wydawania publicznych pieniędzy na remont Spacerowej i Słowackiego. Tylko żeby więcej aut wjeżdżało do miasta.
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  @jk0059
  Congestion charge i odpowiednio wyższe ceny za parkowanie w potrafią przekonać do korzystania z komunikacji publicznej nawet najbardziej opornych.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @L.A.
  jeżeli do korzystania z komunikacji trzeba „przekonywać“ (czytaj: zmuszać) to chyba coś z tą komunikacją jest nie tak
  już oceniałe(a)ś
  1
  15
  @esbi
  Dojście do dworca PKM zajmie mi pół godziny. Potem dojazd do Wrzeszcza i przesiadka, albo na tramwaj, albo na SKM. I po dwóch godzinach dotrę do pracy. Coś pomyliłem rozważając dojazd z Osowej do centrum Gdańska?
  już oceniałe(a)ś
  3
  12
  @kaktus.wyrosnie
  Koszt budowy 20 km PKM miał wynosić 1,2 mld zł (dane z 2013).
  Czyli 1km tej trasy to 60 mln zł.
  Koszt budowy 1 km autostrady w 2020 roku wynosił około 40 - 45 mln zł.

  Rocznie z PKM korzysta 4 mln pasażerów. Przyjmując nawet 30 letni okres amortyzacji nakładów na budowę, to na jeden przejazd powinno przypadać 1,2 mld zł/4 mln/30=10zł amortyzacji nakładów. Coś mi się wydaje, że cena biletu tego nie pokrywa.

  Ale kto bogatym zabroni!
  już oceniałe(a)ś
  1
  13
  @jk0059
  Dobrze prawisz. To kolej puszczona przez pola, nieuwzględniająca topografii miasta, a odtwarzająca nieistniejące ciągi komunikacyjne.

  Już lepiej było zmodernizować SKM do poziomu europejskiego. To jest prawdziwy kręgosłup miasta
  już oceniałe(a)ś
  1
  12
  @jk0059
  No, jak się mieszka w Osowej, to z dojazdem PKM-ką do Trójmiasta rzeczywiście klops, zwłaszcza, że pociągi jeżdżą tam raz na godzinę. Ale z drugiej strony, dojazd samochodem Spacerową lub Słowackiego, a nawet WZ-ką, zwłaszcza w godzinach szczytu, to też nie jest miód malina.
  A z trzeciej strony, to, że komuś osobiście nie odpowiada taki środek transportu, to jeszcze nie powód, aby kwestionować sensowność funkcjonowania kolei metropolitalnej. Ja, na przykład, także mieszkam w dzielnicy oddalonej od centrum (ale nie aż tak, jak Osowa i nie za obwodnicą), do stacji mam 8 minut piechotą i widzę, że z kolejki korzystają setki pasażerów z mojej okolicy. Jest szybko i wygodnie, pod warunkiem, że zna się rozkład jazdy. Mam porównanie i wiem, że w godzinach szczytu szybciej do domu dotrę z Oliwy PKM-ką.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @Lasentinelle
  ... niż samochodem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @jk0059
  Ciekawi mnie motywacja minusowania tych informacji. Co, fakty niezgodne z naszymi wyobrażeniami, tym gorzej dla faktów?
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  @jk0059
  No ale gdybys tak sie zastanowil jeszcze nad tym o ile sie zmniejszy ilosc SPALIN w miescie wskutek odstawienia tysiecy samochodów, to moglby ci wyjsc ze jednak jest SPORO KORZYSCI z PKM-u.
  No i, dodajmy, troszke mniej pieniedzy dla Putina...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @jk0059
  A ilu pasażerów rocznie korzysta z 20km autostrady? :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @wiatrakt
  Której?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1