Port będzie codziennie kontrolował pracę firm, które składują węgiel, a służby każdego dnia będą sprawdzać ciężarówki przewożące surowiec. To główne ustalenia po naradzie władz Gdańska i portu w sprawie uciążliwości powodowanych przez pył węglowy.

Przypomnijmy - o sprawie dławiącego znaczną część Gdańska pyłu węglowego z portu, głośno na całą Polskę zrobiło się w zeszłym roku, m.in. za sprawą naszego reportażu:

Krajobraz terenów portowych nadal jednak zdominowany przez hałdy tego surowca importowane z różnych części świata węgla. Unoszący się z nich pył od wiosny znów paraliżuje życie mieszkańców okolicznych dzielnic. Nowe władze portu zapowiadały w maju poważniejsze podejście do problemu niż ich poprzednicy z nadania PiS, ale na razie sytuacja się nie poprawiła.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    "Port będzie codziennie kontrolował pracę firm, które składują węgiel, a służby każdego dnia będą sprawdzać ciężarówki przewożące surowiec. "

    Nie mówcie że nie robiliście tego do tej pory... no kuxwa...
    już oceniałe(a)ś
    10
    0
    Nie wierzę...mrzonki...ma protokołach i wykazach będzie się zgadzać a rzeczywistość sobie...serio trzeba spotkań na szczycie, aby procedury działały codziennie a nie od święta?!
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Pogadali. A my się dalej będziemy dusić. Płacąc krocie za mieszkanie nad morzem. Mieszkańcy dzielnic nadmorskich, nie odpuszczajcie! Protest coś wskóra.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Przecież sprawa jest banalnie prosta. Trzeba kilkakrotnie podnieć stawki za składowanie węgla. Wtedy bed konkretnego odbiorcy, węgiel nie będzie sprowadzany. A tu leżą setki tysięcy ton, zakupionych przez państwo, albo żądanie państwa, których nikt nie chce. Bo jeszcze więcej leży na składach kopalń.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Importujemy czy eksportujemy?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Jeżeli problemem zajmuje się Grzelak, to prawdopodobnie nic się nie zmieni….
    już oceniałe(a)ś
    2
    2