We wtorek w sprawie Sławomira Nowaka zatrzymany został Aleksander D., który reprezentował polską spółkę ubiegającą się o kontrakty drogowe na Ukrainie.
To 22-letni turysta z Warszawy pozbawił przyrodzenia posąg Neptuna w Helu. Straty wycenione zostały na 30 tys. zł, sprawcy grozi nawet wyrok pozbawienia wolności. Co ważne, oderwany fragment udało się odzyskać.
We wtorek przybyło 17 chorych na koronawirusa na Pomorzu. Od początku sierpnia zachorowało już 78 osób. Tak złego początku miesiąca jeszcze nie było od wybuchu pandemii. Nawet dane z początku kwietnia były lepsze.
Dolina Śmierci w Chojnicach to miejsce masowych egzekucji polskich obywateli przeprowadzonych przez niemieckich okupantów. Archeolodzy, którzy przeczesują ten teren, znaleźli ludzkie szczątki. Do tej pory nie było wiadomo, w którym miejscu dokładnie...
Rower metropolitalny Mevo. O kosztach dla samorządów, sposobie ładowania rowerów i integracji z transportem publicznym urzędnicy oraz eksperci rozmawiają z firmami, które chcą reaktywować Mevo. Ogłoszenie przetargu planowane jest jesienią.
"Romanowi Polańskiemu - przyjaciele z Sopotu" - taki napis znajduje się na szafie przypominającej słynną etiudę filmową Romana Polańskiego. Władze kurortu chcą usunięcia rzeźby.
Kilka dni temu autobus podwykonawcy Flixbusa na trasie Krynica Morska - Warszawa przejechał obok osób czekających na przystanku w Kątach Rybackich. Jak tłumaczy przewoźnik, zawinił kierowca. Firma przeprasza podróżnych.
Wandale zaatakowali rzeźbę helskiego Neptuna i odrąbali mu przyrodzenie. Oburzenia nie ukrywają urzędnicy: - Mamy do czynienia z przestępstwem zniszczenia dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.
Ciało znaleziono w mieszkaniu sopockiej kamienicy, która należała do Piotra Soyki. Ustalenia śledczych wskazują na samobójstwo. Zabezpieczono rewolwer.
Od poniedziałku, 3 sierpnia w okrojonym przez pandemię rozkładzie jazdy SKM Trójmiasto i Polregio, które obsługują linię PKM, pojawiły się nowe połączenia. To reakcja na uwagi pasażerów na zbytnie zatłoczenie w pociągach.
W niedzielę w Sopocie zmarł Piotr Soyka, twórca stoczniowego holdingu Remontowa. Miał 76 lat. - Był ikoną dla ludzi związanych z gospodarką morską i przemysłem okrętowym - komentuje Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza.
Dwóch mężczyzn śledziło wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza po wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego w Wejherowie. Doświadczony w rozpoznawaniu tajniaków Borusewicz poprowadził ich w zaułek i zdemaskował. Teraz policja twierdzi, że pilnowała...
Kolejne 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie pomorskim. Sanepid podał informację o ogniskach zakaźnych - najwięcej osób choruje w jednostce wojskowej.
Koronawirus. Gdyński sanepid szuka osób, które w ostatnich dniach odwiedziły restaurację "Pueblo" w centrum Gdyni. Koronawirusa wykryto u kelnerki lokalu. Restauracja została zamknięta.
W ponowionym przetargu na zaprojektowanie tuneli dla pieszych pod torami na Oruni zgłosiło się pięć firm. Tym razem jedna z nich zmieściła się ze swoją ofertą w budżecie zaplanowanym przez miasto na to zadanie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.